Sunuculuk

Meltemle Sunuculuk

Küçükken Meltem’e ne olacaksın diye sorduklarında spiker olacağını söylüyordu. O zamanlardan belli idi. Medyada kamera arkasında çalışmaya başladığı dönemde medya patronuna sunucu lazım dediğinde; sen sun demesiyle başlayan sunuculuk serüveni şu zamana kadar devam etti. Nedret Selçuker’ den M.E.B onaylı diksiyon eğitimi alarak başladığı sunuculuk eğitimi Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde Tiyatro Eğitimi ile devam etti.

Eğitimlerin ardından gemi indirme ve açılış törenlerinde, panellerde sunuculuk görevini üstlendi. Reklam ve belgesellerde rol aldı. El mankenliği yaptı. Bir çok ulusal radyoda ürün reklamlarının seslendirmesini yaptıktan sonra yarışma programıyla başladığı canlı yayın tecrübesi alışveriş kanalında devam etti. Rumeli TV’de seçim programı (dış yapım), TGRT Haber’de ‘’Fuar özel’’ programı (dış yapım), Bugün TV’de ‘’Meltem ile Başkadır Memleketim’’ turizm programı (dış yapım), Barış TV’de ‘’Sağlıklı Yaşam’’ sağlık programı , ‘’Lezzetli Sohbetler’’ yemek programı ile devam etti. Pek çok ürün reklamlarının sunumunu gerçekleştirdi.

Okullarda meslek tanıtım günlerinde Sunuculuk mesleğinin detaylarını öğrencilerle paylaştı. En son Barış TV’de dört yıl boyunca kendi hazırlayıp sunduğu ‘’Meltem ile Yaşama Dair’’ programını yaptı. Şu anda sunuculuk mesleğine freelance olarak reklamlar da ve programlar da devam ettirmekte…

Her türlü TV ,Organizasyon v.s ,Sunumlarınız için  :

meltemsatun@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment